27.11.2019/00:06

Właściciel Biedronki na liście firm o największym potencjale wzrostu w 2020 r.

Analitycy Caixa Bank opublikowali listę firm z rynku portugalskiego i hiszpańskiego, które ich zdaniem mają największy potencjał wzrostu i mogą przynieść akcjonariuszom zyski sięgające 40 proc. Wśród spółek znalazła się firma Jeronimo Martins, do której należy w Polsce sieć niemal 3000 sklepów Biedronka.

W odniesieniu do Jerónimo Martins analitycy Caixa Bank ustalili cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 18,65 euro, co ich zdaniem niesie ze sobą potencjalny wzrost o 25 proc. Rekomendują zakup akcji portugalskiego dystrybutora.

Eksperci uzasadniają swoją rekomendację wskazując na pozytywne perspektywy dla biznesu spółki w Polsce i Kolumbii. „Polska działalność nadal osiąga lepsze wyniki w stosunku do rynku, trend wzrostowy powinien utrzymać się także w 2020 r. Kolumbia będzie ważnym motorem wzrostu w latach 2020–2021” - twierdzą analitycy Caix Bank.

Źródłó: econews.pt

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.