25.07.2016/15:10

Jeronimo Martins zacieśni współpracę z BP

Firma Jeronimo Martins zamierza otworzyć pięć nowych sklepów convenience pod marką Pingo Doce & Go na stacjach paliw BP. Jak ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl placówki powinny pojawić się jeszcze w tym roku w dużych portugalskich aglomeracjach miejskich. Ilość ta stanowi połowę zaplanowanych przez sieć w 2016 r. nowych obiektów handlowych.

W chwili obecnej w Lizbonie, oraz na jej przedmieściach działają dwie placówki nowego konceptu Pingo Doce & Go. Debiut miał miejsce w stołecznej dzielnicy Telheiras w marcu ub.r. W liczącym ponad 200 mkw. obiekcie poza dwiema kasami, obsługującymi klientów sklepu i nabywców paliwa, działa też kącik gastronomiczny z przekąskami, pizzą, kanapkami, kawą oraz ciastkami. Układ wnętrza nowego konceptu nawiązuje do wzorców sprawdzonych już w sklepach detalisty w Polsce i Portugalii, odbiegających od typowej placówki handlowej na stacji paliw.

Podobnie jak w Biedronce przestrzeń przy wejściu zagospodarowana została produktami świeżymi, m.in. podstawową ofertą owocowo-warzywną w pojedynczych plastikowych opakowaniach. Blisko wejścia usytuowana została także szeroka oferta prasy, chłodnia na mięso oraz regał z paczkowanymi wędlinami i nabiałem. Poza bogatą gamą napojów, w tym alkoholi z przeważającymi winami, całodobowy sklep Pingo Doce & Go oferuje też karmę dla zwierząt, produkty do pielęgnacji niemowląt, kosmetyki, a także chemię gospodarczą. W wydzielonym miejscu sklepu działa również punkt sprzedaży leków bez recepty. Podobnie wyposażony jest drugi sklep Pingo Doce & Go. Placówka ruszyła w grudniu ub.r. w podlizbońskiej dzielnicy Restelo.

Rozwijany przez Jeronimo Martins i BP koncept sklepu to kontynuacja kooperacji obu firm zapoczątkowana przed dwoma laty na bazie karty zniżkowej „Poupa Mais” („Oszczędzaj Więcej”). Wyemitowana karta lojalnościowa zapewnia rabaty przy zakupach w portugalskich supermarketach Pingo Doce oraz na stacjach paliwowego koncernu. Pingo Doce & Go to kolejny mariaż obu spółek, w którym wyposażenie placówki należy do detalisty, a obsługę stanowią pracownicy naftowego giganta.

Pomimo natężenia współpracy między BP a detalistą w Portugalii polski oddział dystansuje się od kooperacji z brytyjskim dostawcą paliw. Jak zapewniło nas biuro prasowe spółki Jeronimo Martins, firma nie pracuje nad rozwojem projektu wspólnych sklepów z BP.

fot. MZ

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.