14.04.2020/21:05

Właściciel marki Reserved pozywa wydawcę Newsweeka za artykuł o maseczkach

Odzieżowy gigant złożył pozew przeciwko tygodnikowi za artykuł o kupnie maseczek do chińskich fabryk. Pieniądze miałyby sfinansować potrzeby służby zdrowia.

Jak przypomina serwis msn.com, pod koniec marca „Newsweek” opublikował na swojej stronie internetowej tekst, w którym zarzucił LPP, firmie do której należy m.in. marka Reserved kupno dużej partii maseczek do współpracujących z nią chińskich fabryk, żeby zapewnić ciągłość produkcji mimo pandemii koronawirusa.

Firma odpowiedziała oświadczeniem, informując, że wysłała maseczki do Chin pod koniec stycznia, kiedy epidemia koronawirusa rozprzestrzeniała się tylko w Azji. Podkreślono również, że artykuł zawiera nieprawdziwe informacje i wprowadza w błąd.

We wtorek przedsiębiorstwo złożyło w Sądzie Okręgowym w Gdańsku pozew przeciw autorom tekstu, redaktor naczelnej Newsweek.pl Aleksandrze Karasińskiej i wydającemu tygodnik Ringier Axel Springer Polska.

Spółka domaga się od wszystkich pozwanych przeprosin, usunięcia artykułu i zapłaty 3 mln zł na rzecz placówek medycznych i opiekuńczych w Gdańsku – Szpitala im. Mikołaja Kopernika oraz Fundacji Hospicyjna, które dostaną po 1,5 mln zł.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Lolo 15.04.2020

    Przecież trzeba było dać Chińczykom maski żeby trzaskali koszulki dla Reserved za 2€ bo obawiali się przyjść do fabryki. Jaki Polski pracodawca zapewnił pracownikom maski? Nawet służba zdrowia zmaga się z ilością . Rząd każe ludziom Szyc sobie w domu. Za to firma lpp jest szlachetna i pomogła pracownikom by dalej mogli robić swoje chemiczne koszulki. Dlaczego teraz pieniądze chcą przekazywać na Polskie szpitale? Jaki czyn godny szlachetności

  • jarock 14.04.2020

    Brawo LPP ! Stop fake news przez media które twierdza ,że są poważne.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.