09.07.2018/17:01

Właściciel Multikina przejmuje sieć kin Cinema3D

Firma Vue International, właściciel m.in. sieci Multikino, ogłosiło 3 lipca decyzję o przejęciu sieci Cinema3D w Polsce oraz firmy Showtime w Irlandii. Firma umacnia w ten sposób swoją pozycję na rynku rozrywki „na mieście”, dysponując łącznie 228 obiektami z 1989 salami kinowymi na terenie całej Europy.

Firma jest obecna w 10 krajach, zajmując wiodącą pozycję w Irlandii i Polsce i należąc do liderów rynków Zjednoczonego Królestwa, Niemiec, Danii, Holandii, Włoch, Litwy, Łotwy i Tajwanu. Akwizycja zwiększy portfolio firmy w Polsce i Krajach Bałtyckich, gdzie w sumie Vue będzie zarządzało 48 obiektami z 342 salami kinowymi.

– Od powstania firmy Vue 15 lat temu notowaliśmy wzrost organiczny, ale dokonaliśmy też serii akwizycji. Dzisiaj zarządzamy najbardziej szanowanymi markami na głównych rynkach europejskich i na Tajwanie. W czasie naszej działalności dokonaliśmy 14 międzynarodowych przejęć. Obecnie zapewniamy rozrywkę poza domem ponad 80 milionom klientów rocznie. Będziemy kontynuować naszą międzynarodową ekspansję – skomentował Tim Richards, założyciel i prezes Vue International.

Od stycznia 2011 r. sieć Cinema3D uruchomiła łącznie 11 kompleksów kinowych z 49 ekranami. Obecnie trwa budowa trzech kolejnych multipleksów z 20 ekranami, zlokalizowanych w Nowym Targu i Warszawie.

Transakcja, której wartości nie ujawniono, będzie przeprowadzona za pośrednictwem spółki zależnej Vue International – Bidco plc – i sfinansowana zostanie ze środków własnych grupy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.