24.06.2020/10:25

Właściciel Netto ze wsparciem polskiej kancelarii prawnej przy przejęciu Tesco

Kancelaria Wardyński i Wspólnicy we współpracy z duńską kancelarią Gorrissen Federspiel doradzała Salling Group w procesie nabycia udziałów w Tesco (Polska).

Transakcja podlega zgłoszeniu do Komisji Europejskiej. W okresie przejściowym, tj. do zamknięcia transakcji, zostanie przeprowadzona restrukturyzacja polegająca m.in. na wyłączeniu spod transakcji niektórych lokalizacji Tesco w Polsce – poinformowała kancelaria. Chodzi o 19 obiektów, które nie zostały kupione przez Salling Group.

Salling Group to duńska grupa detaliczna będąca właścicielem sieci sklepów Netto (obecnie w Polsce jest ich 386). W ramach transakcji i po jej zamknięciu Salling Group przejmie 301 sklepów działających obecnie pod szyldem Tesco oraz dwa centra dystrybucyjne. Sklepy powinny zmienić nazwę z Tesco na Netto nie później niż w ciągu 18 miesięcy od zamknięcia transakcji.

Netto otworzyło pierwszy sklep w Polsce w Szczecinie w 1995 r., a dziś zatrudnia ponad 5000 pracowników. Salling Group zatrudnia łącznie ponad 53 000 pracowników w Niemczech, Danii i Polsce. Ma ponad 1400 sklepów, w tym dyskonty, supermarkety i hipermarkety.

Kancelaria Wardyński i Wspólnicy doradzała w aspektach transakcyjnych i nieruchomościowych. Ogólne doradztwo transakcyjne było koordynowane przez Izabelę Zielińską-Barłożek we współpracy z Katarzyną Wójcik-Bąkowską, Maciejem Szewczykiem oraz Anną Dąbrowską. Za aspekty nieruchomościowe odpowiadali Michał Gliński, Michał Wons, Bartosz Kuraś i Krzysztof Libiszewski.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Maria 01.09.2020

    Kancelaria Wardynski pomagała Tesco w przejęciu innych firm w Polsce. A teraz pomaga Netto ! Ile można zarobić na jednym dealu w różnych scenariuszach. Gratulacje !

  • Fieron 29.06.2020

    Zapewne UOKiK się zgodzi ale niektóre lokalizację gdzie netto i Tesco nie otrzymają zgody

  • Mam nadzieję 24.06.2020

    Mam nadzieję że uokik niewyrazi zgody

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.