17.01.2017/08:15

Właściciela Aldika przejął największy litewski serwis e-commerce Barbora

Maxima Grupė, spółka zarządzająca sieciami detalicznymi na Litwie, Łotwie, Estonii i Bułgarii, prowadząca w Polsce sieć Aldik, przejęła największego operatora e-handlu żywnością i innymi artykułami na Litwie – portal Barbora. Firma świadczyła na rzecz Maxima usługi kurierskie w Wilnie, obecnie zostanie zintegrowana z innymi serwisami e-commerce grupy.

Jak zapewnia zarząd Maximy, przejęcie serwisu nie będzie miało negatywnego wpływu na jakość usług, asortyment czy ceny. Nie będzie też zmian w zarządzie.

Barbora to lider w swojej dziedzinie. Firma wypracowała sprawny model biznesowy, pozyskała grupę lojalnych klientów i cieszy się ich dużym zaufaniem. Generalnie jesteśmy przekonani, że przyszłość należy do e-commerce. Na Litwie i w Estonii ten kanał systematycznie rośnie - wyjaśnia Alvydas  Šustikas, prezes zarządu grupy Maxima.

Obecnie Barbora działa tylko na terenie Wilna, gdzie już okrzepła na tyle, by można było rozpocząć ekspansję na Litwie i w Estonii. Grupa Maxima przejęła 100% udziałów w spółce JSC Radas, która jest właścicielem serwisu. Transakcja była warta 1,4 mln euro.

Jeśli chcesz być na bieżąco, zamów codzienny, darmowy newsletter portalu wiadomoscihandlowe.pl. Wystarczy kliknąć ten link i wpisać swój adres e-mail!

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.