02.08.2016/11:37

Właściciel sieci Aldik przejmuje sklepy w Bułgarii

Maxima Bulgaria należąca do Maxima Grupė, która jest też właścicielem sieci Aldik, dokonała przejęcia 12 sklepów niemieckiej marki Penny Market w Bułgarii. W efekcie liczba obiektów firmy wzrośnie w tym kraju z 48 do 60.

Firma zainwestowała 7,6 milionów euro w przebudowę i dostosowanie kupionych obiektów, które zostaną wcielone do sieci T Market jeszcze w tym roku.

- Bułgarski rynek detaliczny wyróżnia się wysokim stopniem rywalizacji. Nawet międzynarodowym sieciom nie zawsze udaje się wytrzymać silną konkurencję, zwłaszcza ze strony T Market, intensywnie zyskującego na popularności w tym kraju. Klienci naszych sklepów doceniają koncept, który wypracowaliśmy – niskie ceny w połączeniu z niezmiennie dobrą jakością produktów, stały rozwój oferty, a także współpraca z lokalnymi dostawcami – komentuje Alvydas Šustikas, dyrektor generalny Maxima Grupė.

Niemiecka sieć Penny Market opuściła bułgarski rynek sprzedając trzy i dzierżawiąc dziewięć z dwunastu sklepów firmie Maxima Bulgaria. Nowe punkty otworzą swoje drzwi dla mieszkańców Sofii i jedenastu nowych miast. Ma to nastąpić we wrześniu oraz październiku br.

W 2015 r. Maxima Bulgaria zanotowała wzrost obrotów o 10,4 proc. do 72,4 milionów euro netto. Aktywności inwestycyjne pochłonęły 2,3 miliona euro i dotyczyły głównie otwarcia czterech nowych lokalizacji oraz renowacji części istniejących sklepów należących do sieci.

Maxima Grupė jest grupą holdingową powstałą w 2007 roku, która ma pod kontrolą firmy zajmujące się sprzedażą detaliczną w takich krajach jak Litwa, Łotwa, Estonia, Polska oraz Bułgaria. Aktualnie w posiadaniu Grupy znajduje się 532 lokalizacji pod nazwami Maxima X, Maxima XX, Maxima XXX, Aldik oraz sklepy z logo T Market: 233 na Litwie, 149 na Łotwie, 74 w Estonii, 48 w Bułgarii oraz 28 w Polsce. Grupa i jej podmioty zatrudniają ponad 31 tysięcy pracowników.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.