11.12.2019/20:28

Właściciel sieci Avia zapowiada lepsze wyniki niż zakładano

Unimot, importer paliw ciekłych i gazowych oraz operator stacji paliw Avia, podwyższa prognozy finansowe na 2019 i 2020 r. Teraz w całym 2019 roku spółka spodziewa się skonsolidowanej EBITDA skorygowanej na poziomie 61,4 mln zł, a w 2020 roku 62,3 mln zł.

Adam Sikorski, prezes Unimotu powiedział, że spółka będzie na bieżąco dokonywać oceny możliwości jej realizacji, a w przypadku istotnej zmiany, przekażemy taką informację do publicznej wiadomości.
Na podwyższenie prognozy miały wpływ wyższe od oczekiwań wyniki w październiku i listopadzie 2019 r. Spółka zdecydowała się podwyższyć prognozę skonsolidowanej EBITDA Skorygowanej na 2019 r. z poziomu 57,6 mln zł do poziomu 61,4 mln zł.

-  Zrobiliśmy to na bazie pozytywnych oczekiwań co do wysokości premii lądowej i wysokich wolumenów sprzedaży oleju napędowego. Uwzględniliśmy też  w wyniku finansowym wpływy z segmentu asfaltowego oraz oczekiwanie wyższego od wcześniejszych założeń, wyniku na gazie ziemnym – stwierdził Adam Sikorski.
Unimot zdecydował też o zmianie dotychczasowej polityki informacyjnej w zakresie publikacji prognoz finansowych na lata 2021, 2022 i 2023. 

- Zarząd podjął decyzję o odwołaniu prognozy skonsolidowanej EBITDA skorygowanej na kolejne lata i publikowaniu ich każdorazowo, pod koniec roku poprzedzającego. Decyzja ta związana jest z czynnikami zewnętrznymi niezależnymi od nas – wyjaśnił Adam Sikorski i dodał, że znaczące zmiany rynkowe, jakimi są problemy jednego z konkurentów i fuzja dwóch wiodących koncernów paliwowych mogą mieć z dużym prawdopodobieństwem wpływ na prognozy na kolejne lata, a oszacowanie tego wpływu jest na chwilę obecną niemożliwe.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.