16.09.2020/21:43

Właściciel sieci Lidl i Kaufland inwestuje w… odpady

PreZero, spółka wchodząca w skład Grupy Schwarz, podpisała umowę z francuską firmą SUEZ na przejęcie od niej rynku utylizacji i recyklingu odpadów w czterech krajach.

Umowa dotyczy Niemiec, Niderlandów, Luksemburga oraz Polski. Wyłączone są z niej jednak obszary recyklingu tworzyw sztucznych i unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych. Akwizycja ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie przyszłego roku (po uzyskaniu zgody organizacji związków oraz organów monopolowych). Po jej zakończeniu PreZero będzie zatrudniać około 10 300 pracowników w Niemczech, Polsce, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Austrii, Włoszech i USA. Szacuje się, że dzięki tej transakcji obroty spółki wzrosną trzykrotnie – do 1,5 mld euro.

Dodajmy, że PreZero (wraz ze spółką córką GreenCycle) jest jedną z wiodących na świecie firm zajmujących się gospodarką odpadami. Jej oferta obejmuje usługi utylizacji, a także sortowania i przetwarzania surowców wtórnych. W Polsce PreZero posiada obecnie 13 oddziałów, w których zatrudnia ponad 1100 pracowników.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także