15.06.2020/12:01

Właściciel sieci Moya przejmuje samoobsługowe stacje paliw eMila

Firma Anwim, która rozwija sieć stacji paliwowych Moya, podpisała umowę przedwstępną na zakup od BM Reflex konkurencyjnej sieci eMila. Transakcja będzie teraz czekać na zielone światło od UOKiK.

W ramach transakcji Anwim ma przejąć jeszcze w tym roku 26 obiektów należących do tej pory do spółki BM Reflex. Będzie też miał opcję dokupienia dodatkowych czterech stacji w 2021 r. Już teraz zapowiedziano, że w przyszłym roku odbędzie się rebranding stacji eMila.

- Przejęcie sieci bezobsługowych stacji paliw eMila jest istotnym krokiem zbliżającym nas do realizacji strategii i rozbudowy sieci Moya do 350 placówek do końca 2023 r. Obiekty eMila prezentują oryginalny format stacji samoobsługowych, skierowanych do odbiorcy indywidualnego. Chcemy rozwijać i ulepszać ten koncept – mówi cytowany w komunikacie Rafał Pietrasina, prezes spółki Anwim.

W skład sieci eMila wchodzą bezobsługowe stacje paliw zlokalizowane w większych miastach w całej Polsce. Stacje oferują w pełni zautomatyzowany format tankowania przeznaczony dla klientów indywidualnych. Dzięki pełnej automatyce i systemowi płatności przy dystrybutorze, czas tankowania skrócony jest do minimum. Na stacjach kupić można benzynę 95 oraz olej napędowy.

Anwim zapowiada, że zamierza rozwijać i uatrakcyjnić format przejmowanych stacji, "również poprzez znaczące rozszerzenie oferty dla klientów w wybranych lokalizacjach". Obecnie trwa szczegółowa analiza możliwości w tym zakresie.

- Idea stacji samoobsługowych doskonale wpisuje się w tzw. "nową normalność", która nastała w konsekwencji panującej wciąż pandemii koronawirusa. Niektórzy klienci chcą mieć obecnie możliwość szybkiego zatankowania i płatności przy samym dystrybutorze bez konieczności wchodzenia do sklepu. Przejęcie sieci eMila to odpowiedź na potrzeby tego segmentu klientów. Inni z kolei mają potrzebę zrobienia przy okazji dodatkowych zakupów, odpoczynku w podróży czy napicia się gorącej kawy. Trzecim segmentem są klienci flotowi. Po włączeniu stacji eMila do sieci Moya będziemy jedyną siecią w kraju łączącą w ramach jednej marki trzy formaty stacji – tradycyjne stacje obsługowe, stacje automatyczne dla klientów indywidualnych i automatyczne stacje flotowe, co pozwoli nam kompleksowo obsłużyć wszystkie ww. segmenty klientów – tłumaczy Paweł Grzywaczewski, członek zarządu spółki Anwim odpowiedzialny za rozwój sieci Moya.

Sieć paliwowa eMila powstała w marcu 2014 roku, gdy spółka BM Reflex nabyła od firmy Shell Self Service 27 samoobsługowych stacji paliw funkcjonujących wcześniej pod nazwą Neste.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.