05.11.2016/17:09

Właściciel sieci Paleo: Podatek liniowy będzie gwoździem do trumny dla polskiego handlu

 „Jako przedsiębiorca, zgłaszam swój sprzeciw wobec planu wprowadzenia podatku w wersji, jaka została nam handlowcom przedstawiona w dniu 3 listopada br., na posiedzeniu Zespołu Parlamentarnego, ds. Wsparcia Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego - napisał w oświadczeniu Wojciech Śliwa, właściciel Polskiej Sieci Handlowej Paleo.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • kalkulator 08.11.2016

  Panie Wojciechu. Prawda jest taka, że każdej partii rządzącej najbardziej zależy na przejęciu a potem jak najdłuższym utrzymaniu się przy władzy. Obecnie rządzący, w celu zapewnienia sobie odpowiedniego poparcia , złożyli pewne deklaracje, z których chcą się wywiązać - głownie po to, żeby zwiększyć swoje szanse w kolejnych wyborach. Doceniam Pana determinację, rozumiem frustrację i żal, obawiam się jednakże, że na wiele się one nie zdadzą. Rząd nowe regulacje prawne wprowadzi w życie, bo musi znaleźć dodatkowe finansowanie, a za wszelką cenę nie chce wprost zwiększyć obciążeń podatkowych. I tu jest dobra wiadomość: niech się Pan nie martwi, polscy przedsiębiorcy to przeżyją. Pan, tudzież inni przedsiębiorcy z branży handlowej zostaniecie sytuacją zmuszeni po prostu do podniesienia cen. Konsumenci tego za bardzo nie zauważą, bo przecież podwyżka będzie nieznaczna. W ten sposób ostatecznie wszystko sfinansujemy sobie sami... Bezwiednie i wbrew własnej woli...

 • Analityk pisokomuny 07.11.2016

  Panie - Pan uwierzyłeś populistom z PISu ? Przecież oni wszystko Panu obiecają żeby dojść do władzy. Tak jak komuchy. Jak komuchy robili reformę rolną w latach 40ych zeszłego już wieku to wiedzieli, że zaraz będą robić kołchozy. Czym się różni PIS od komuny ? Tak samo kłamią

 • Polska ?? 06.11.2016

  Polski Rząd ?? a jest coś takiego wogóle jak Polska ?? jest Lidl czy kaufland czyli szwaby i Portugalia czyli piraci z pzrewagą na to pierwsze z czasów wojny.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.