12.02.2019/10:37

Właściciel sieci Primark kupuje upadłego producenta pasz z Polski

Firma Associated British Foods, do której należy sieć sklepów odzieżowych Primark, a także fabryka herbaty Twinings w Polsce, przejmie od syndyka spółkę Michel Pasze, upadłego producenta pasz, wraz z zakładem w Bruszczewie - donosi "Puls Biznesu".

Wartość transakcji nie została podana do wiadomości. Jednak w jesiennym zaproszeniu do składania ofert, wytwórnia pasz w Bruszczewie wyceniana była na minimum 20,6 mln zł.

Po przejęciu przez AB Foods, Michel Pasze działać ma pod szyldem nowego właściciela - AB Agri Polska. Jak donosi portal Feed Navigator, nowy właściciel planuje przeniesienie do Polski części produkcji z Wielkiej Brytanii. To z Polski obsługiwana będzie część międzynarodowych klientów AB.

Najnowsza inwestycja AB Foods pokazuje, że Polska jest dla firmy istotnym i perspektywicznym rynkiem. Przypomnijmy, że w najbliższych miesiącach zadebiutuje w naszym kraju sieć Primark. Wszystko wskazuje na to, że pierwsza jej placówka działać będzie w warszawskiej Galerii Młociny.

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.