22.06.2020/12:10

Właściciel sieci RTV Euro AGD poprawił wynik finansowy 

Przychody spółki EURO-net, właściciela sieci RTV Euro AGD i sklepów internetowych euro.com.pl i olele.pl wyniosły w 2019 r. ponad 7,51 mld zł, wobec 6,87 mld zł rok wcześniej. Spółka wypracowała również wyższy zysk niż rok temu.

Zysk netto właściciela sklepów RTV Euro AGD wyniósł w 2019 r. prawie 192 mln zł, o 69 mln więcej niż w 2019 roku. Cały zysk z działalności został przekazany na kapitał zapasowy. Pomimo pandemii rok 2020 może być równie udany. Z danych detalisty wynika, że za pierwszy kwartał 2020 roku EURO-net „uzyska istotny wzrost sprzedaży i zysku rok do roku”. Firma poczyniła też niezwłocznie kroki w kierunku szybkiego obniżenia kosztów.

„Kierownictwo jednostki traktuje obecną sytuację jako szansę i przyjmuje strategię szybkiego dalszego umocnienia się na rynku, jako jego lider, w oparciu o wypracowane w ostatnich pięciu latach silne przewagi konkurencyjne w ramach przyjętej długofalowej strategii budowania rozproszonej przewagi konkurencyjnej i pełnego łańcucha wartości: bardzo dobrze zarządzaną, opartą na własnych zasobach, szybką i sprawną logistykę, dwa bardzo mocne kanały internetowe oraz nowoczesny, silny call center, bezpieczne i skalowalne systemy informatyczne, z zapewnioną wysoką przepustowością łączy teleinformatycznych i dużymi mocami obliczeniowymi, na które jak dotychczas, tak również w 2020 roku przeznacza istotne nakłady” – czytamy w sprawozdaniu. 

EURO-net podaje, że w marcu zawieszone zostało czasowo funkcjonowanie sklepów ulokowanych w centrach handlowych, w efekcie czego firma przeniosła w drugiej połowie marca przeważającą część sprzedaży do internetu poprzez dwa sklepy: euro.com.pl i oleole.pl oraz do własnego call center, które to trzy kanały radykalnie rozwija, w oparciu o bardzo silną i rozbudowywaną logistykę oraz nowoczesną infrastrukturę informatyczną. 
Sytuacja ewoluuje, ale w przypadku EURO-net nie odnotowano dużego negatywnego wpływu na sprzedaż, rok do roku w miesiącu marcu. Firma nie odnotowuje zmian w łańcuchu dostaw, jednak nie może przewidzieć w całości wszystkich przyszłych skutków. 

W 2019 r. EURO-net uzyskało przychody nie tylko z podstawowej działalności, którą jest sprzedaż detaliczna sprzętu audio-wideo, sprzętu gospodarstwa domowego, telekomunikacyjnego, fotograficznego, komputerowego, gier i konsol do gier, narzędzi oraz akcesoriów. Przychód pochodził również z usług pośrednictwa finansowego, usług pośrednictwa ubezpieczeniowego, usług reklamowych, transportowych, w zakresie instalacji sprzętu RTV i AGD. 

Przychody właściciela sieci RTV Euro AGD w 2019 r.:

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.