18.06.2018/16:25

Właściciel sieci Smyk rozważa emisję akcji i wprowadzenie spółki na warszawską giełdę

Prywatny fundusz inwestycyjny Bridgepoint, właściciel sieci sklepów z odzieżą dla dzieci i zabawkami, rozważa ogłoszenie pierwotnej oferty publicznej akcji spółki. Takie nieoficjalne informacje uzyskała z trzech niezależnych źródeł agencja Reuters – czytamy na portalu Fashion Network.

Osoba zbliżona do Bridgepoint powiedziała agencji, że fundusz rozważa przeprowadzenie pierwotnej oferty publicznej (IPO) akcji spółki i wprowadzenie jej na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Tę informację potwierdziły dwa inne anonimowe źródła – relacjonuje Fashion Network.

Według tych samych źródeł, od strony finansowo-księgowej operacja miałaby być prowadzona przez instytucje finansowe UBS oraz JP Morgan. W zależności od sytuacji na rynku, operacja mogłaby być przeprowadzona pod koniec 2018 r.

Bridgepoint kupił Smyka w 2016 r. od spółki Empik Media&Fashion, za kwotę ok. 1,06 mld zł. Transakcja obejmowała przejęcie długów spółki.

Smyk powstał w 1952 r. Firma jest obecna głównie w Polsce, ale rozwija także sieci placówek w Rumunii, Rosji, Ukrainie i Niemczech. Zarządza czterema formatami placówek, od megasklepów, zlokalizowanych w dużych centrach handlowych, przez format miejski, małe sklepy zolkalizowane mniejszych galeriach handlowych i w średniej wielkości miejscowościach, aż po outlety. Niedawno firma wprowadziła na rynki zagraniczne format „sklepu w sklepie”, wyłącznie z ofertą odzieżową.

„Firmę charakteryzuje długoletnia obecność na polskim rynku i duża rozpoznawalność marki. Obecnie Smyk ma mocną pozycję także w e-commerce. Firma korzysta na szybkim rozwoju rynku w Polsce i na wzroście środków przeznaczanych przez rodziny na potrzeby dzieci. Spółka daje szansę na rozwijanie wypróbowanego konceptu sklepów stacjonarnych oraz platformy multichannel, a także na przyspieszenie rozwoju międzynarodowej franczyzy oraz sprzedaży hurtowej” – zachwala Smyka fundusz Bridgepoint na swojej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.