16.06.2020/19:32

Właściciel sieci stacji paliw Avia wcisnął hamulec – mniej otwarć z powodu pandemii

Firma Unimot, właściciel stacji paliw Avia, przyjął założenie, że do końca roku liczba placówek zwiększy się z obecnych 51 do ok. 65, zamiast planowanych stu. Sieć nie rozwija się zgodnie z założeniami. Jednym z powodów koronawirus.

– Kanał sprzedaży Avia – stacje benzynowe – nie rozwija się tak szybko, jak zakładaliśmy na początku. Powinniśmy skończyć ten rok z liczbą 100 stacji, ale czas pandemii pokazał, że polityka spokojnego rozwoju i bardzo dokładnego dobierania partnerów się sprawdza. 20-proc. spadek sprzedaży na naszych stacjach był znacznie mniejszy od średniej dla branży. To dowodzi, że nasza strategia jest prawidłowa i będziemy ją kontynuować – przekonywał prezes Adam Sikorski podczas webinarium Dzień Inwestora.

– Obecnie zakładamy, że do końca roku będziemy mieć ok. 65 stacji, ale być może czeka nas pozytywne zaskoczenie. W Poznaniu dwie stacje w bardzo dobrych lokalizacjach zmienią w najbliższych tygodniach barwy na Avia. Powoli przejmujemy lepsze lokalizacje, bliżej centrów miast – uzupełnił Sikorski.

Źródło: YouTube, Avia Polska

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.