17.01.2019/07:45

Właściciel sieci Żabka będzie współpracować z uczelnią ojca Rydzyka

Amerykański fundusz CVC Capital Partners, do którego należy w Polsce sieć Żabka oraz PKP Energetyka, będzie współpracować z... uczelnią ojca Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja - donosi "Gazeta Wyborcza". List intencyjny w tej sprawie ma zostać podpisany podczas konferencji w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Jak donosi "GW", w konferencji uczestniczyć będą m.in. Krzysztof Krawczyk, prezes CVC Polska, ojciec Tadeusz Rydzyk, a także minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Na scenie pojawią się m.in. przedstawiciele IBM, Microsoftu i Instytutu Pamięci Narodowej.

Nie wiadomo, czego dokładnie dotyczyć będzie współpraca pomiędzy WSKSiM a CVC Capital Partners.

"GW" podkreśla, że wydarzenia organizowane przez toruńską uczelnię dotychczas wspierane były m.in. przez państwowe PZU i PKO BP. Jednak tym razem w projekt zaangażuje się firma prywatna, CVC Capital Partners, i kontrolowane przez nią PKP Energetyka.

Konferencja organizowana przez WSKSiM w Toruniu i Fundację Lux Veritatis odbędzie się w piątek 18 stycznia, a nosić będzie tytuł "Wyzwania XXI wieku, sojusz polsko–amerykański - cyberbezpieczeństwo". Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Czytaj więcej w "GW".

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • chaos_w_markecie 18.01.2019

  To sie w pale nie mieści. Biznes + religia ? To nie jest dobry pomysł a przede wszystkim ryzykowny. To się zemści na Żabce. Pytanie tylko kiedy. Bojkot tych sklepów pod szyldem LUX VERITAS jest pewnie możliwy.

 • Darc 18.01.2019

  I w ten sposób Polacy musieli zamknąć swoje sklepy w niedzielę, a jakiś amerykański fundusz w postaci żabki przejmie ich obroty.
  To już nawet nie jest śmieszne.

 • himler 17.01.2019

  Masakra.Rydzyk ty wiesz w ogóle kto stoi za tą siecią ? Bo na pewno Nie Polak katolik.

 • ehhh 17.01.2019

  A gdzie ludzie z Solidarności??? Wszystko można kupić.

 • hehe 17.01.2019

  Co za zbieg okoliczności z newsem "PIS wstrzymuje prace nad nowelizacją zakazu handlu w niedziele" :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.