22.03.2020/10:01

Właściciel Zary może stracić gigantyczne pieniądze przez koronawirusa

Indtitex, właściciel takich marek jak Zara, Pull & Bear, Massimo Dutti czy Bershka musiał czasowo zamknąć 3785 sklepów w 39 krajach z powodu pandemii koronawirusa. Spadki sprzedaży są ogromne.

Już w pierwszych 2 tygodniach marca, w związku z obawami klientów, sklepy zaliczyły mniejsze obroty i ruch. Sprzedaż Inditeksu w tym okresie spadła o 24,1 proc. rdr. Firma posiada wiele butików we Włoszech, Hiszpanii czy w Polsce – we wszystkich tych krajach sklepy są teraz zamknięte do odwołania.

Sklepy Inditexu ponownie działają w Chinach, zamknięte tam pozostaje jedynie 11 placówek. Oczywiście dalej działają sklepy internetowe marek.

Według danych Inditexu w roku finansowym zakończonym 31 stycznia 2020 r. sprzedaż netto spółki wzrosła o 8 proc. i wyniosła 28,3 mld euro. Sama sprzedaż online poszła w górę o 23 proc., a zysk firmy przed opodatkowaniem i odsetkami wzrósł z 5,5 mld euro do 7,6 mld euro.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • (...) 23.03.2020

    Sprzedaż przenosi się do internetu, moim zdaniem wzrost udziału globalnie e-handlu w stosunku do tradycyjnych form sprzedaży po wyjsciu z tej pandemii jeszcze sie zwiększy i bedzie rosl bardziej dynamicznie niz przed.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.