27.07.2016/09:49

Właściciele Biedronki wydali od 2008 r. na cele społeczne 4 mln euro

Alexandre Soares dos Santos, prezes firmy Sociedade Francisco Manuel dos Santos (SFMS), ujawnił, że ten główny udziałowiec grupy Jeronimo Martins wydał od 2008 r. około 4 mln euro na akcje społeczne. - Od czasu, gdy rozpoczął się kryzys gospodarczy zaangażowaliśmy się w wiele różnych projektów. Objęły one również naszych pracowników, wśród których są osoby, które w przeszłości nie wiedziały jak prawidłowo zarządzać budżetem domowym. Pomogliśmy im w tej materii. Ja i członkowie mojej rodziny jesteśmy bardzo wrażliwi na kwestie społeczne, dlatego w ramach SFMS organizujemy teraz kilka programów – powiedział były prezes grupy JM.

- Pierwszą spółką w Portugalii, która zaproponowała pracownikom wypłatę “trzynastki” była właśnie firma mojego dziadka Francisco Manuela dos Santosa. W 1921 r. zainicjował on wypłatę tej nowej jak na ówczesne realia pensji. Później pojawiły się inne programy pomocy rodzinom, m.in. organizacji kolonii letnich – powiedział portugalski przedsiębiorca.

Alexandre Soares dos Santos do grudnia 2013 r., przez ponad 46 lat, pełnił funkcję prezesa grupy Jeronimo Martins. Kierowana przez niego spółka Sociedade Francisco Manuel dos Santos posiada 56,1 proc. akcji operatora Biedronki. Według magazynu „Forbes”, były szef operatora Biedronki jest aktualnie drugim najbogatszym Portugalczykiem. Jego fortunę ocenia się na 2,1 mld euro, co daje mu 854. miejsce na liście najbogatszych osób świata.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.