06.03.2019/17:00

Właściciele dyskontów Mere otwierają kolejne sklepy w Niemczech

Firma, która początkowo miał rozwijać sieć dyskontów w Polsce, zakorzenia się na rynku niemieckim otwierając kolejne sklepy.

Jak podaje portal lebensmittelpraxis.de, wiosną tego roku ma zostać otwarty sklep Mere w trzecim co do wielkości mieście Saksonii. Pierwsza placówka tej sieci została otwarta w styczniu w Lipsku.

Przypomnijmy, w lipcu ub.r. pojawiła się wiadomość, że rosyjski dyskonter planuje wejść na kilka rynków europejskich, w tym do Rumunii i Polski.

W przypadku Polski do końca 2018 roku miało ruszyć osiem sklepów Mere, a docelowo miało ich być 105. Operator zapowiadał ekspansję na południowe regiony naszego kraju. Do otwarć jednak nie doszło.

Sieć Mere należy do firmy Torgservis, która rozwija tam sieć sklepów pod szyldem Svetofor. Jej właścicielami jest rodzina Sznajderów, a dokładniej dwóch braci, którzy rozpoczęli budowę sieci dyskontów w Krasnojarsku na Syberii. Przedsiębiorcy bardzo dbają o swoją anonimowość, dlatego niewiele o nich wiadomo.

W 1994 roku Sznajderowie utworzyli spółkę Lenkom, która zajmowała się dystrybucją piwa i napojów słabo alkoholowych. Spółka współpracowała z największymi producentami piwa, takimi jak Bałtika, Oczakowo, Heineken i inni. Pod szyldem Svetofor zarządza obecnie siecią ok. 800 sklepów dyskontowych w Rosji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.