16.07.2019/10:46

Właściciele małych sklepów i hurtowni potężnie zadłużeni. Inne branże daleko w tyle

76 proc. zadłużonych firm figurujących w Krajowym Rejestrze Długów, to przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Wierzycielom są winni ponad 5 mld zł – o 3,2 mld zł więcej niż przed 5 laty. Sami mają do odzyskania od kontrahentów 910 mln zł - najwięcej od dużych firm.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Alo 16.07.2019

    ogólnie można powiedzieć, ze mali zawsze dostają największe baty. państwo w niczym nie pomaga małym przedsiębiorstwom. Mały ZUS jest dobry na 2 lata, a co dalej? Większość małych podmiotów balansuje na granicy opłacalności - idziemy w kierunku korporocjanizmu i mali są zabijani. To bardzo zła tendencja, gdyż małe przedsiębiorstwa są napędem gospodarki. Im więcej małych przedsiębiorców tym lepiej w gospodarce. Moim zdaniem są 2 rzeczy , które powinny obowiązywać małych przedsiębiorców: mały ZUS bez względu na czas prowadzenia firmy i podatek PIT 0%. Firmy by rosły jak grzyby po deszczu.Uwolniono by potencjał w Polakach. Bez kombinacji kosztów i innych rzeczy i strachu przed fiskusem. Klasa średnia to podstawa dobrobytu.Bez klasy średniej nie ma dobrobytu obywateli.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.