16.07.2019/10:46

Właściciele małych sklepów i hurtowni potężnie zadłużeni. Inne branże daleko w tyle

76 proc. zadłużonych firm figurujących w Krajowym Rejestrze Długów, to przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Wierzycielom są winni ponad 5 mld zł – o 3,2 mld zł więcej niż przed 5 laty. Sami mają do odzyskania od kontrahentów 910 mln zł - najwięcej od dużych firm.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
  • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
  • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
  • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
  • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Alo 16.07.2019

    ogólnie można powiedzieć, ze mali zawsze dostają największe baty. państwo w niczym nie pomaga małym przedsiębiorstwom. Mały ZUS jest dobry na 2 lata, a co dalej? Większość małych podmiotów balansuje na granicy opłacalności - idziemy w kierunku korporocjanizmu i mali są zabijani. To bardzo zła tendencja, gdyż małe przedsiębiorstwa są napędem gospodarki. Im więcej małych przedsiębiorców tym lepiej w gospodarce. Moim zdaniem są 2 rzeczy , które powinny obowiązywać małych przedsiębiorców: mały ZUS bez względu na czas prowadzenia firmy i podatek PIT 0%. Firmy by rosły jak grzyby po deszczu.Uwolniono by potencjał w Polakach. Bez kombinacji kosztów i innych rzeczy i strachu przed fiskusem. Klasa średnia to podstawa dobrobytu.Bez klasy średniej nie ma dobrobytu obywateli.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.