07.12.2017/08:44

Własny sklep na nowym osiedlu? Uważaj na ryzyko!

Niemal każde nowe osiedle mieszkaniowe w Polsce posiada lokale dla najemców komercyjnych. Jak tłumaczy w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl Jarosław Jędrzyński, ekspert portalu RynekPierwotny.pl, chętni na zajęcie takiego lokalu powinni uważnie przeanalizować ryzyka.

Jak tłumaczy Jarosław Jędrzyński, dziś już bardzo rzadko się zdarza, aby deweloper pozostawał właścicielem lokalu komercyjnego na wybudowanego przez siebie osiedlu mieszkaniowym. - Takie lokale są w normalnym trybie wystawiane na sprzedaż tak samo jak mieszkania. Następnie właściciel takiego lokalu albo sam go wykorzystuje w swej działalności gospodarczej albo wynajmuje innej osobie czy firmie - tłumaczy.

Potencjalni najemcy nie powinni także obawiać się standardu lokalu. - Pod działalność handlową artykułami spożywczymi nadaje się zdecydowana większość lokali komercyjnych oferowanych przez deweloperów - komentuje Jarosław Jędrzyński.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że dziś trudno sobie wyobrazić osiedle mieszkaniowe bez choćby jednego osiedlowego sklepiku z artykułami spożywczymi. - Jest to bodaj podstawowy punkt osiedlowej infrastruktury usługowo-handlowej - dodaje.

Choć bliskość klientów powinna zachęcać do otwierania takiego przedsięwzięcia, to każda nowa inwestycja niesie ze sobą większe ryzyko. - Nowe punkty handlowe mają to siebie, że obciążone są większym ryzykiem dla najemcy. Nikt bowiem wcześniej w nich nie działał, nie wiadomo jakie będą miały powodzenie, jak dużo klientów będą w stanie przyciągnąć, jak będzie wyglądał ruch pieszy w najbliższej okolicy - wylicza.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • lukasz 16.12.2017

    to ma być artykuł? kpiny z czytelnika, totalne dno i brak "mięsa", strata czasu.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.