04.04.2021/08:21

Włoski restaurator gospodarczą ofiarą decyzji Donalda Trumpa

Jak podaje serwis money.pl powołując się na The Guardian, sankcje nałożone przez Trumpa w ostatnich dniach urzędowania w fotelu prezydenta USA rykoszetem uderzyły w Alessandro Bazzoni, właściciela werońskiej pizzerii. 

The Guardian poinformował, że intencją Donalda Trumpa było uderzenie w wenezuelskie firmy powiązane z tamtejszym paliwowym gigantem, firmą Petroleos de Venezuela. Miało to zmusić prezydenta Nicolasa Maduro do rezygnacji. W efekcie jednak nie przyniosło pożądanego skutku.

Natomiast, na tzw. czarną listę wpisano właściciela pizzerii z Werony. Restaurator nie miał o tym pojęcia. Prawda wyszła na jaw wtedy, gdy Alessandro Bazzoni chciał wypłacić w banku pieniądze.

Mężczyzna usłyszał, że jego konto jest zablokowane. Zdarzenie miało miejsce w styczniu. Naprawienie tego błędu trwało dwa miesiące. 

Jak czytamy w serwisie money.pl, amerykańskie władze przyznały, że doszło do omyłki tłumacząc, że celem był inny Alessandro Bazzoni.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także