18.02.2019/15:55

Wniosek o upadłość krakowskiego Kefirka. Sąd zabezpieczył majątek spółki [TYLKO U NAS]

Kolejny polski detalista znalazł się na skraju upadłości. Tym razem chodzi o spółkę Kefirek, do niedawna prowadzącą w Krakowie i okolicach sklepy pod marką Spar, a dawniej zarządzającą siecią sklepów pod własnym szyldem. Jak ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl, (były już) zarząd Kefirka złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości spółki.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • marek 20.02.2019

  sklepy są wyprowadzane z sieci gdzie na nowych NIP-ach są tworzone nowe firmy z kapitałem zakladowym 5 000 zł. są rejestrowane na rodzinę i znajomych prezesa. dotyczy to też sklepów własnych SPAR. sprawa dla prokuratury..

 • ksgo 19.02.2019

  Ja też mam nie zapłacone fv za dostarczony towar i sprawę mam w sądzie ale na razie bez odzewu

 • Kolo 19.02.2019

  Bać pol, Serpol Mars pol, Spar, Kefirki cała grupa kapitałowa leży na dnie i gdzie ci inwestorzy, a przecież miała być taka potęga.

 • PiS 19.02.2019

  Wydaje się to sprawa oczywista, dla PROKURATURY. Spółka kupowała towar od Dostawców i towar trafiał np do sklepów w Limanowej, za towar nie płaciła dostawcą, towar podnosił wartość sklepu. Następnie zostały utworzone dwie spółki słupy. Pierwsza ze spółek przejęła sklepy w Limanowej. Pieniądze z transakcji nie trafiły do Dostawców, co już jest jawnym przestępstwem i zamierzonym działaniem na szkodę Dostawców. Druga spółka słup do której trafiła część sklepów krakowskich również na rynku oferował lokalnym przedsiębiorcom zakup sklepów, część udało się sprzedać i znów kapitał ze sprzedaży poszedł ...nie do Dostawców ,tak jak za pierwszym razem. Dlaczego Zarząd nie wystąpił z wnioskiem o upadłość jak posiadał majątek w postaci np. sklepów? Dlatego, że w tym przypadku pieniądze zostałby podzielone na wszystkich pokrzywdzonych a ta w większości szła i tu wystarczy zbadać przepływy gdzie pieniądze trafiały. Skończył się majątek i upadłość chcą zgłosić, to tylko w POLSCE jest możliwe.

 • anulka 19.02.2019

  No to teraz zaczną wypadać "trupy z szafy"

 • Ja 560 19.02.2019

  Najwyższy czas to było do przewidzenia

 • WilkM 18.02.2019

  Piszecie bzdury na zlecenie Bacia kto sie nie ujawnił ...czy firma nie wydaje paragonów fiskalnych? US w Krakowie do prac !!!! a moe Marketvita Sp. o.o_

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.