24.07.2020/17:43

Wniosek w sprawie przejęcia Marie Brizard Wine & Spirits Polska już w UOKiK


22 lipca spółka United Beverages złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o przejęcie kontroli nad Marie Brizard Wine & Spirits Polska. Analiza rynku sporządzana przez wnioskodawcę zdaje się wskazywać, że koncentracja nie spowoduje żadnych negatywnych skutków dla rynku, ale o tym ostatecznie zdecyduje urząd.

Przejęcie to ma nastąpić poprzez nabycie od Marie Brizard Wine & Spirits z siedzibą w Paryżu, Francja 100% udziałów spółki działającej w Polsce. Ponadto United Beverages ma w wyniku koncentracji stać się właścicielem Fabryki Wódek Polmos Łańcut S.A., będącej spółką zależną od Marie & Brizard Wine & Spirits Polska.

United Beverages jest jedną ze spółek w ramach grupy kapitałowej, kontrolowanej przez Williama Vernona Careya. Trzy podmioty wchodzące w skład grupy (Detal Partner Sp. z o.o., MAC Sp. z o.o., System Sp. z. o.o.) zajmują się detaliczną sprzedażą napojów alkoholowych oraz bezalkoholowych poprzez sieć wyspecjalizowanych sklepów. Detal Partner prowadzi również sprzedaż detaliczną w niewyspecjalizowanych sklepach z przewagą żywności, napojów alkoholowych i bezalkoholowych oraz wyrobów tytoniowych. Z kolei spółki United Beverages, Alco-Trade oraz Distribev Orbico prowadzą działalność w zakresie hurtowej sprzedaży napojów alkoholowych i bezalkoholowych oraz sprzedaży detalicznej napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Ponadto United Beverages oraz Distribev Orbico wprowadzają na rynek krajowy importowane napoje alkoholowe, których są wyłącznym importerem.

Grupa kapitałowa, w której skład wchodzi spółka Marie Brizard Wine & Spirits Polska prowadzi działalność w podobnym zakresie. Poza dystrybucją wyrobów alkoholowych, zajmuje się też ich produkcją.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także