20.10.2020/09:59

Wojas podał wyniki finansowe. Przychody niższe o ponad 27 proc. rdr

Skonsolidowane przychody spółki produkującej i dystrybuujacej obuwie i galanterię Wojas, wyniosły we wrześniu 2020 roku 25,8 mln zł – poinformowano w komunikacie. Oznacza to, że przychody spadły o 27,4 proc.  rok do roku.

Od początku 2020 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 169,8 mln zł i były o 17,2 proc. niższe niż rok wcześniej,

Narastająco, w okresie styczeń-wrzesień 2020 roku, skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej wyniosły 116,2 mln zł i były niższe niż rok wcześniej o 22,3 proc.

Wojas S.A. jest jednym z największych producentów obuwia w Polsce, który dysponuje siecią blisko 180 salonów firmowych w Polsce, na Słowacji, Czechach, Białorusi i Węgrzech oraz produkuje co roku kilkaset tysięcy par obuwia. Część produkcji kierowana jest na eksport i do służb specjalnych - od kilku lat firma Wojas dostarcza obuwie specjalistyczne dla wojska, straży pożarnej, straży granicznej, polskiej poczty, służb leśnych oraz transportowych. Grupa kapitałowa Wojas S.A. zatrudnia w całej Polsce ok. 1500 osób.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także