21.09.2017/12:48

Wojciech Kruszewski, Lewiatan Holding: Ustawa o ARR utrudnia życie handlowcom i rolnikom

Jednym z największych problemów dla sieci handlowych są przepisy ustawy o Agencji Rynku Rolnego, które nakładają obowiązek zawierania umów pomiędzy odbiorcami i dostawcami płodów rolnych przetworzonych i nieprzetworzonych - mówi Wojciech Kruszewski, prezes Lewiatan Holding.

- Umowy powinny być zawierane przy zakupie wszelkich produktów pochodzenia rolniczego. W umowie musi być określona ilość, cena i data dostawy. Jeśli w umowie zabraknie któregoś z tych elementów, konsekwencje ponosi kupujący, czyli detalista. Jest on zagrożony karą w wysokości do 10 proc. wartości zakupionego towaru - przypomina Wojciech Kruszewski, prezes Lewiatan Holding.

- Wielu handlowców nie wie o tych przepisach, ponieważ są one zawarte w ustawie o Agencji Rynku Rolnego.

- Jest to ogromne utrudnienie, także dla dostawców - szczególnie dla małych firm - gdyż w konsekwencji kupujący będą preferować dostawców stałych, z którymi nie trzeba ciągle zmieniać umów. Trudno zawierać umowy na zakup każdej skrzynki pomidorów z osobna - podkreśla Kruszewski.

Zapraszamy do obejrzenia wypowiedzi prezesa Lewiatan Holding

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.