27.04.2020/12:00

Wojciech Kruszewski odchodzi ze stanowiska prezesa Lewiatan Holding

28 kwietnia Wojciech Kruszewski zakończy swoją pracę na stanowisku prezesa PSH Lewiatan. Po 15 latach zarządzania największą polską siecią franczyzową, Kruszewski przechodzi na emeryturę. Na stanowisku prezesa zastąpi go Robert Rękas, który dotychczas pełnił funkcję członka zarządu Lewiatan Holding a z siecią Lewiatan związany jest od 2013 roku.

Wojciech Kruszewski jest związany z PSH Lewiatan od 1994 roku, natomiast stanowisko prezesa piastuje od 2005 roku. Jest jednym z pomysłodawców i założycieli PSH Lewiatan, która powstała w odpowiedzi na nasiloną ekspansję zagranicznych sieci handlowych. Kruszewski odpowiada za dynamiczny rozwój Lewiatana, który jest aktualnie trzecią siecią handlową w Polsce i jedną z największych sieci w Europie Środkowo-Wschodniej.

– To dla mnie ogromne wyróżnienie, że przez ostatnie 15 lat miałem zaszczyt współtworzyć, a później kierować siecią Lewiatan. Cieszę się, że odważne decyzje podjęte w 1994 roku we współpracy z innymi hurtownikami, pozwoliły nam wspólnie zbudować zintegrowaną sieć detaliczną, która jest obecnie największą siecią o polskim kapitale. Jestem przekonany, że pozostawiam Lewiatana w bardzo dobrych rękach, a przemyślana i dobrze zaplanowana sukcesja zaowocuje kolejnymi sukcesami i pozwoli na dalszy rozwój naszej sieci – mówi Wojciech Kruszewski.

Wojciech Kruszewski to wybitny specjalista i ekspert branży handlowej. Jego wiedza i wieloletnie doświadczenie zostały wyróżnione wieloma prestiżowymi nagrodami oraz przyznaniem tytułu Osobowość Handlu. Znana i ceniona jest także jego działalność społeczna w różnych gremiach ekonomicznych i społecznych, służących handlowi i polskim przedsiębiorcom.

Polska Sieć Handlowa Lewiatan to jedna z najdłużej funkcjonujących sieci franczyzowych oraz najbardziej rozpoznawalnych marek sklepów detalicznych na polskim rynku. Obecnie na terenie całej Polski zrzesza ponad 3200 placówek handlowych zatrudniających 30 000 pracowników. W 2019 r. łączne obroty sieci przekroczyły 13,6 mld zł.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Polska Izba Handlu 28.04.2020

  Największe wyrazy uznania od Polskiej Izby Handlu.

 • Roczarowany. 28.04.2020

  Fajny chłop, ale sprzedał się Portugalczykom. I fizycznie i mentalnie. Niby Lewiatan, a praca na rzecz EC. Taka sobie zdrada. W nagrodę odkupili od niego na koniec jego sklepy.

 • Rogu 27.04.2020

  Najwyższy czas
  Poznałem prezesa na jednym ze spotkań w poprzedniej firmie
  Mega osobowość

 • Kolega 27.04.2020

  P.Kruszewski zrobił wiele dla Lewiatana.Należą mu się podziękowania i szacunek. Przy tym zawsze był normalnym człowiekiem i pomógł wielu ludziom w karierze handlowej. Pewnie jeszcze będzie aktywny jako obserwator rynku. Wszystkiego dobrego na " nowej drodze życia".RJ

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.