15.11.2019/11:24

Wojciech Kruszewski przechodzi na emeryturę i opuszcza sieć Lewiatan!

Wojciech Kruszewski, prezes Lewiatan Holding poinformował w czwartek podczas gali z okazji 25-lecia PSH Lewiatan, że w przyszłym roku pożegna się na dobre z siecią. Kruszewski oznajmił, iż zamierza przejść na emeryturę.

Jak zapowiedział weteran polskiego handlu, jego następcą będzie Robert Rękas, który obecnie sprawuje funkcję członka zarządu Lewiatana. Zmiana sterów formalnie ma się dokonać w 2020 r. Dokładny termin nie został jednak wskazany.

Przypomnijmy, że Kruszewski do marca 2019 r. był jednym z udziałowców spółki Asteria Holding, która została sprzedana w całości giełdowemu Eurocashowi. Do Asteria Holding należała firma Partner, prowadząca 26 sklepów pod szyldem Lewiatan. W 2018 r. sprzedaż sklepów spółki Partner wyniosła blisko 191 mln zł.

- Przez wiele lat budowałem przedsiębiorstwo prowadzące z dużym sukcesem sklepy w ramach sieci Lewiatan. Obecnie uznałem, że nadszedł czas, by przekazać firmę następcom. Okazało się jednak, że sukcesją nie są zainteresowane moje dzieci, które osiągnęły sukces zawodowy w innych obszarach biznesowych. Z tego też powodu nie są zainteresowane prowadzeniem naszego przedsiębiorstwa - komentował Kruszewski, sprzedając Asteria Holding.

Jak wówczas tłumaczył, otrzymał "wiele ofert" kupna udziałów w spółce Partner. - Postanowiliśmy zatem dokonać wyboru ewentualnego nabywcy. Bez wątpienia uznałem, że najlepszym nabywcą pakietu udziałów w spółce będzie Eurocash, większościowy akcjonariusz Lewiatan Holding i jednocześnie największy dostawca towarów do sieci Lewiatan, w tym do spółki Partner  - wyjaśnia powody swojej decyzji Wojciech Kruszewski.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • płocker 29.02.2020

    sklepy lewiatan fajne i bardzo dużo ludzi jest zadowolonych ale bardzo złe jest trzymanie ciastek pączków i różnej żywności na wierzchu bez przykrycia tym bardziej że jest zagrożenie zarażeniem grypą lub koronawirusem myślę że to trochę nie w porządku bo jak ma ktoś kupić a będzie przykryte lub będzie stało trochę dalej to i tak kupi

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.