03.09.2018/08:47

Wojna o Grupę Metro? Chiński fundusz dołącza do walki o handlowego giganta

Czesko-słowacki fundusz EP Global Commerce prowadzi kampanię, której celem jest przejęcie 30 proc. udziałów w Grupie Metro, co uprawniałoby firmę do wystąpienia o wykupienie wszystkich akcji spółki. Niespodziewanie na horyzoncie pojawił się wielki konkurent - chiński fundusz Fosun.

O takich rewelacjach pisze Bloomberg. Zdaniem źródeł portalu, chiński fundusz rozpoczął negocjację ze spółką Ceconomy AG, która posiada około 10 proc. udziałów w Grupie Metro.

Przypomnijmy, jeszcze kilka dni temu Ceconomy mówiło o możliwości podjęcia rozmów z funduszem EP Global Commerce. Zaangażowanie chińskiego inwestora może doprowadzić do prawdziwej wojny, której celem będzie przejęcie kontroli nad Metro AG.

W tym momencie silniejszą pozycję w akcjonariacie Metro ma czesko-słowacki fundusz należący do miliarderów: Daniela Kretinskiego i Patrika Tkaca. Obecnie posiadają oni ok. 15 proc. udziałów. Dołożenie do tego akcji Cecenomy zbliżyłoby ich do poziomu 30 proc., co z kolei uprawniałoby ich do ogłoszenia wezwania na pozostałe udziały w Metro.

W reakcji na rywalizację obu tych funduszy kurs Metro mocno wzrósł - z 11,9 euro za akcję do 13,5 euro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.