22.11.2019/10:55

Wojna Solidarności z Castoramą. Związek zapowiada protesty przed sklepami

Związek zawodowy NSZZ "Solidarność" zapowiada protesty przed 79 sklepami Castoramy w całej Polsce. Akcja jest następstwem zwolnień związkowców niemal miesiąc temu.

Jak informowaliśmy na łamach portalu wiadomoscihandlowe.pl. członkowie władz międzyzakładowej „Solidarności” w Castorama Polska zostali zwolnieni dyscyplinarnie. Sieć zarzuciła im działanie na szkodę firmy. W reakcji na zwolnienia Przewodniczący Regionalnej Sekcji Pracowników Handlu Dariusz Paczuski zakomunikował, że NSZZ "Solidarność" planuje przeprowadzić 25 listopada br. od godz. 11.00 ogólnopolską akcję ulotkową pod sklepami Castorama. 

– Będziemy obecni pod 79. sklepami Castorama w całej Polsce, w tym w Regionie Mazowsze pod 5. sklepami w Warszawie oraz w placówkach w Chełmie, Mińsku Mazowieckim i Skierniewicach. Ta akcja ma na celu poinformowanie klientów sieci, o tym, że korporacja łamie elementarne prawa pracownicze - powiedział związkowiec.

Przewodniczący  Zarządu Regionu Mazowsze Andrzej Kropiwnicki zaznaczył, że to skandal, że międzynarodowa korporacja bezwzględnie łamie przepisy prawa pracy i nie szanuje Konstytucji RP. – Związek żąda natychmiastowego przywrócenia do pracy członków Komisji Zakładowej oraz wyciągnięcia konsekwencji dyscyplinarnych wobec osób, które dopuściły się bezprawnych działań antyzwiązkowych – dodał.

Na początku listopada pytaliśmy Castoramę o to, czy po interwencji Związku firma ma zamiar przywrócić zwolnionych do pracy? – Nie widzimy podstaw – otrzymaliśmy w odpowiedzi. 

Castorama informowała, że powodem zwolnienia było ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych, tj. obowiązku dbałości o dobro zakładu pracy. „Chodzi m.in. o: publiczne nawoływanie do podważania renomy spółki, popieranie i promowanie akcji mającej na celu jej zdyskredytowanie poprzez publikowanie nieprawdziwych informacji. Działania te nie tylko działają na szkodę firmy, ale także szkodzą pracownikom, którzy codziennie angażują się w jak najlepszą obsługę klienta i budowanie marki Castorama.”
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.