13.12.2013/09:33

World Food Warsaw 2014: żywność ekologiczna i „Clean Label”

Żywność ekologiczna oraz organiczna będzie jednymi z wiodących tematów zbliżających się Międzynarodowych Targów Żywności World Food Warsaw 2014.

Impreza ma też na celu propagowanie idei „Clean Label – Czystej Etykiety”. Tej kwestii ma m.in. dotyczyć program konferencyjny przygotowywany na World Food 2014, która odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2014 w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Spożycie żywności ekologicznej w Europie Zachodniej wynosi ok. 4 proc., a u nas jedyne 0,2 proc., w związku z czym rynek ten ma przed sobą perspektywę dużych wzrostów. Organizatorzy wychodzą też naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą czytelnych etykiet i chcą zwrócić uwagę producentów na nowy kierunek w znakowaniu żywności. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.worldfood.pl.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.