17.12.2018/11:38

Wpadka Ryszarda Petru. Polityk chciał likwidacji handlu w niedziele

- Wydaje mi się, że optymalnym byłoby, gdyby hasłem całej zjednoczonej opozycji w nadchodzących wyborach była likwidacja handlu w niedziele - powiedział podczas briefingu prasowego Ryszard Petru, lider nowego ugrupowania Teraz.

Był to oczywiście lapsus językowy. Polityk tak naprawdę jest zwolennikiem nie likwidacji niedzielnego handlu, lecz uchylenia zakazu handlu w niedziele. Podkreślał to wielokrotnie, m.in. uczestnicząc w posiedzeniach sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, na których procedowany był obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, a obecnie procedowany jest przygotowany przez Prawo i Sprawiedliwość projekt nowelizacji wspomnianej ustawy.

Przypomnijmy też, że Petru nieco ponad tydzień temu zapowiedział uchylenie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele w przypadku, gdyby jego partia doszła do władzy po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Zakaz handlu miałby zostać zniesiony, a w jego miejsce zostałaby zaproponowana nowelizacja Kodeksu pracy sprowadzająca się do zagwarantowania pracownikom handlu dwóch wolnych niedziel w miesiącu.

Warto zauważyć, że w Sejmie leżą już dwa projekty ustaw, które to przewidują (autorstwa Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.