19.10.2016/15:13

Wszechstronnie utalentowany Fiat Talento

Fiat Talento ma wypełnić lukę między Doblo Cargo a Ducato. Sprawdziliśmy czy nowy dostawczak włoskiej marki jest wystarczająco zwrotny i dość pojemny, by spełnić to zadanie.

Kto zna Opla Vivaro i Renault Trafic, temu sylwetka Fiata Talento wyda się znajoma. Auto powstało bowiem w kooperacji z koncernem Renault, we francuskim Sandouville. O ile z przodu podobieństwo nie jest oczywiste (inny grill, światła) – o tyle z boku charakterystyczna kanciasta sylwetka nie pozostawia wątpliwości z kim Fiat Talento jest spokrewniony.

Internet kształtuje rynek

Szybko rozwijający się handel internetowy wymaga od producentów aut dostawczych ciągłego śledzenia rynku. Najmniejsze pojazdy zapewniają mobilność, ale brakuje im możliwości transportowych. Z kolei te największe mają problem ze sprawnym docieraniem do odbiorców, zwłaszcza w dużych miastach. Fiat Talento to kompromis między mobilnością w trudnym, miejskim terenie, a ładownością. Samochód ma pudełkowaty kształt z krótką maską i dużym, ustawnym przedziałem ładunkowym, co podkreśla jego użytkowy charakter. W furgonie z krótkim rozstawem osi (3098 mm) pojemność przestrzeni ładunkowej wynosi 5,2 m³, w wersji z długim rozstawem (3498 mm) – 6 m³, zaś maksymalna wartość (8,6 m³) dotyczy auta z wysokim dachem. To oznacza, że już w najkrótszej wersji Talento mieszczą się trzy europalety. Dużo, jak na pojazd, który może wjechać i zaparkować praktycznie wszędzie tam, gdzie osobówka. Fiatem Talento można też przewozić przedmioty do 4,15 m długości – pozwala na to klapa w przegrodzie między przedziałem ładunkowym i pasażerskim. Można je ładować zarówno przez tylne, jak i przez boczne drzwi. Te ostatnie są przesuwne.

Dla firmy i nie tylko

W ofercie Fiat Professional dostępny jest również Talento kombi z dwoma rzędami siedzeń (sześć miejsc), zachowujący przy tym pojemność 3,2 m³ w krótkiej wersji i 4 m³ w długiej. Występuje także wersja osobowa z trzema rzędami siedzeń. Właśnie to auto, z najmocniejszym silnikiem (145 KM), redakcja „Wiadomości Handlowych” miała do dyspozycji.

Wnętrze dziewięcioosobowego busa okazało się wygodne i estetycznie wykonane. Deska rozdzielcza nie jest przeładowana, a znajdujące się na niej przełączniki i pokrętła łatwo się obsługuje, bo są duże i poręczne. Czytelne „zegary”, z prędkościomierzem pośrodku mogą się podobać. Wyróżniają się tym, że wskaźnik zużycia paliwa jest tej samej wielkości, co obrotomierz.

Wygodne fotele, podłokietnik oraz dużo miejsca po bokach i nad głową sprawiają, że kierowca Fiata Talento czuje się komfortowo. Nie powinni narzekać także pasażerowie siedzący z boku i w tylnych rzędach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.