08.01.2020/11:48

Wyniki kontroli PIP w Media Expert. Liczne nieprawidłowości

Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła kontrole w sklepach Media Expert. Inspektorzy stwierdzili szereg nieprawidłowości w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy – podaje „Tygodnik Solidarność”.

W raporcie PIP cytowanym przez „Tygodnik Solidarność” czytamy, że pracownikom Media Expert nie są udzielane zaległe urlopy wypoczynkowe do końca września następnego roku kalendarzowego, czym naruszono art. 168 Kodeksu pracy.

Kontrole wykazały także nieprawidłowości dotyczące prowadzenia akt osobowych pracowników, dopuszczania pracowników do pracy bez aktualnych zaświadczeń lekarskich stwierdzających brak przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku, oraz nieprzekazywania pracownikom na piśmie umów o pracę przed rozpoczęciem przez nich pracy.

W „Tygodniku Solidarność” czytamy, że inspektorzy stwierdzili również liczne nieprawidłowości dotyczące takich zagadnień jak: obowiązek zapewnienia pracownikom odzieży roboczej, stosowanie właściwego oświetlenia na poszczególnych stanowiskach pracy, czy przestrzeganie przepisów dotyczących transportu wewnątrzzakładowego, magazynowania oraz dotyczących dróg ewakuacyjnych.

Więcej na tysol.pl

Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Marian 11.01.2020

  Niech dalej wydają miliony na durną reklamę od lat a prawo pracy mają w d... Dobrze że ktoś ich sprowadza na ziemię

 • Krzysztof Kolumb 09.01.2020

  To z paskami to akurat nie prawda. Są dostępne na portalu pracowniczym. Reszta kontroli to niestety dużo prawdy. Szczególnie przepadające po 3 latach dni urlopu zaległego, którego nie ma kiedy wykorzystać.

 • Marco Polo 09.01.2020

  Czemu mnie to nie dziwi. Jak pracowałem w media ekspert, na szczęście tylko 3 miesiące, to nawet pasków z wypłaty nie było. Gdy o to spytałem to mnie kierownik wysmiał.

 • Wojtek 09.01.2020

  Mex to (komentarz niezgodny z regulaminem forum). Tak jak reszta elektromarketów. Robiłem. Współczuję reszcie, która tam zostala. Wyniki, wyniki, wyniki - po trupach do celu.

 • Don Pedro Rodriguez 09.01.2020

  Odwiedźcie Centrum dystrybucji Łódź tam to dopiero się za głowę złapiecie.

 • Mm27 08.01.2020

  I bardzo bardzo. Mnie te dziady okradły na cenie sprzętu RTV o 1000 złotych. Napisałem reklamacje i mnie olali. Więcej tam nie kupię. I ostrzegam wszystkich przed media expert.

 • Pracownik 08.01.2020

  Wkoncu

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.