29.07.2016/08:23

Wyniki za I półrocze dały Jeronimo Martins najlepsze notowania od 3 lat

Opublikowane przez Jeronimo Martins wyniki za pierwszą połowę tego roku podniosły notowania operatora Biedronki na lizbońskiej giełdzie do poziomu sprzed trzech lat. Zaraz po porannym otwarciu wartość akcji JM podniosła się o blisko 4 proc., przekraczając poziom 15 euro za akcję. Wcześniej poziom taki notowały one w listopadzie 2013 r.

Analitycy są zgodni, że tak dobre wyniki akcji Jeronimo Martins są zasługą opublikowanych w środę wieczorem rezultatów detalisty za okres styczeń-czerwiec br. Filipe Rosa z portugalskiego oddziału firmy Haitong wskazał, że wartość akcji Jeronimo Martins może wzrosnąć nawet o 4,6 proc.

Specjaliści wskazują, że szczególnie pozytywnym zaskoczeniem dla rynku są wyniki Jeronimo Martins w Polsce i w Portugalii. Przyznają, że akcje operatora Biedronki zasługują na wartość nawet 15,7 euro za sztukę. Eksperci banku Caixa BI tymczasem zwracają uwagę, że szczególnie dobrze inwestorzy ocenili rezultaty osiągnięte w pierwszym półroczu 2016 r. przez Biedronkę i fakt, że dyskonter „odnowił opłacalność swoich inwestycji w Polsce”.

Grupa Jeronimo Martins wygenerowała od stycznia do czerwca br. przychody w wysokości 6,95 mld euro, czyli o 4,7 proc. więcej wobec analogicznego okresu w ub.r. Jej zysk netto wyrażony w euro zwiększył się z kolei o 15,1 proc. do poziomu 182 mln euro. Świetne wyniki zanotowała Biedronka, w której sklepach nastąpił łącznie 8,8-procentowy wzrost sprzedaży. Całkowity obrót w tej sieci w euro zwiększył się o 4 proc. do poziomu 4,67 mld euro.

(MZ)

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.