27.06.2019/11:15

Wystawiasz towar przed sklepem? Musisz za to zapłacić

Naczelny Sąd Administracyjny zdecydował: za każdy skrawek chodnika zajęty przed sklepem na ekspozycję towaru należy się gminom opłata targowa.

To zła wiadomość dla sprzedawców, którzy do tej pory eksponowali towar przed swoimi sklepami w formie tzw. wystawki. Jak wyjaśnia „Rzeczpospolita”, opłacie targowej podlega czynność sprzedaży, a targowiskiem jest każde miejsce, w którym jest ona dokonywana – poza budynkiem. Sprzedaż w budynku podlega bowiem podatkowi od nieruchomości.

Oznacza to, że każdy warzywniak, butik, kiosk, który eksponuje swoje towary na zewnątrz powinien odprowadzać do gminy opłatę targową. Zdaniem Michała Nielepkowicza, doradcy podatkowego, wspólnika w Thedy&Partners, ten wyrok jest kontrowersyjny. – Nie powinno być tak, że ta sama osoba płaci i podatek od nieruchomości, i opłatę targową. Warto podkreślić, że tzw. wystawka ma charakter uzupełniający – komentuje na łamach „Rzeczpospolitej”.

Wystawka to popularny sposób na przyciągnięcie klientów. Eksponując swój towar, sprzedawcy starają się przyciągnąć klientów i pokazać, co ciekawego mają do zaoferowania wewnątrz sklepu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.