01.03.2021/15:41

Wysyp promocji na maseczki. Sieci walczą o „przyłbicowych” klientów

Rząd wprowadza zakaz zakrywania twarzy i nosa przyłbicami, szalikami i chustkami, a sieci handlowe prześcigają się w promocjach na maseczki. W niektórych sklepach sięgają one nawet ponad 60 procent.

Od soboty 27 lutego weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów, które zakłada, że usta i nos można zakrywać jedynie za pomocą maseczki, a nie jak było to możliwe wcześniej – przyłbicą lub innym kawałkiem materiału. Rządzący taką decyzję tłumaczą m.in. koniecznością zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w związku z rozprzestrzeniającymi się w Polsce nowymi, bardziej zaraźliwymi formami koronawirusa.

Zanim jednak nowe prawo weszło w życie, w mediach pojawiła się informacja, że być może niebawem będzie można nosić jedynie maseczki chirurgiczne. Później doprecyzowano, że najprawdopodobniej do użycia dopuszczone zostaną także inne rodzaje. Sieci zareagowały błyskawicznie. Już na początku zeszłego tygodnia w niektórych sklepach sieci Żabka paczkę 10 jednorazowych maseczek można było kupić za ok. 5 złotych. To cena o połowę niższa niż ta podstawowa.

Zawalczyć o „przyłbicowych” klientów postanowił też Carrefour. W sklepie sieci w warszawskiej Galerii Mokotów pod koniec zeszłego tygodnia niektóre maseczki materiałowe wielorazowego użytku były przecenione nawet o 60 proc. – z 4,99 zł do 1,99 zł. Inne warianty były tańsze o 25 proc. – cena spadła z 7,99 zł do 5,99 zł. O połowę tańsze były też żele antybakteryjne.

 

Promocja na maseczki w sieci Carrefour (fot. materiały własne)

 

Od początku tego tygodnia maseczki w promocyjnych cenach znalazły się także w dwóch największych dyskontach – Biedronce i Lidlu. Należąca do Jeronimo Martins sieć promuje w swojej najnowszej gazetce maseczki medyczne z samooczyszczającą powłoką wirusobójczą. Cena? 4,99 zł za trójpak.

Lidl zaś obniżył ceny maseczek jednorazowych. Za paczkę 10 sztuk zapłacimy nie 3,9 zł, a 2,9 zł. Obniżka dotyczy jednak tylko zakupu trzech opakowań – mniej zapłacimy za to ostatnie.

 

Promocja na maseczki Lidl (fot. Lidl)

 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że posłowie Lewicy wystąpili ostatnio do Ministra Zdrowia z interpelacją, w której pytają o możliwość wprowadzenia nakazu noszenia przez personel sklepowy maseczek FFP2 lub FFP3. Ich zdaniem mogłoby to lepiej zabezpieczyć kasjerów, szczególnie w centrach handlowych. Takie rozwiązanie stosowane jest już chociażby w Niemczech.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • free 02.03.2021

    żałosny jest ten tzw. rząd, to są okupanci polskiego narodu,

  • Kj 01.03.2021

    W żabkach obniżona cena jest już od ok 2 miesięcy a nie od tygodnia

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.