31.01.2022/15:25

Wzrost gospodarczy w 2021 r. powyżej oczekiwań rynkowych [KOMENTARZ EKSPERTA]

Zgodnie z opublikowanymi dzisiaj danymi GUS, w 2021 r. PKB w Polsce zwiększył się o 5,7 proc. wobec spadku o 2,5 proc. w 2020 r. To wynik zgodny z prognozą analityków Credit Agricole Bank Polska i powyżej oczekiwań rynkowych (5,5 proc.). Dane o PKB są odzwierciedleniem wzrostu aktywności gospodarczej napędzanego m.in. przez realizację odłożonego popytu przez gospodarstwa domowe i ożywienia w światowym handlu. Jednocześnie dynamika wzrostu gospodarczego w ub. r. była podbijana przez efekty niskiej bazy związane z wybuchem pandemii COVID-19 w 2020 r. Popyt krajowy był motorem wzrostu gospodarczego w IV kw. 2021 r. Komentuje Krystian Jaworski, starszy ekonomista CA.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także