27.10.2020/08:07

X5 Retail Group wstrzymuje rozwój farmaceutycznego markteplace

Jednocześnie firma planuje stworzyć osobną kategorię z lekami w sklepie internetowym „Perekrestok Vprok” (ros. na zapas) – informuje dziennik Vedomosti.

Przypomnijmy, że latem 2019 roku X5 Retail Group ogłosił rozpoczęcie prac nad farmaceutycznym marketplace  apteka.perekrestok.ru, ale jak dotąd nie pojawiły się żadne szczegóły dotyczące projektu. Firma twierdzi, że projekt został tymczasowo wstrzymany.

Początkowo planowano uruchomienie osobnej witryny w ramach e-sklepu Perekrestok.ru, gdzie producenci leków mogliby prezentować swoje produkty, a zamówienia można było odbierać w aptekach na terenie sklepów detalicznych sieci Perekrestok. Aby ją stworzyć, firma planowała przyciągnąć różne sieci apteczne, a Grupa Firm Santens miała zostać partnerem logistycznym X5 w tym projekcie.

Jednak Santens później wycofał się z umowy, co mogło być głównym powodem zamrożenia projektu całego. Należy pamiętać, że Santens miał samodzielnie obsługiwać, składać, sortować i wysyłać zamówienia do aptek, a X5 Retail Group nie planował tego finansować.

Według rzecznika X5 produkcja farmaceutyczna pozostaje atrakcyjnym obszarem dla firmy, a uruchomienie segmentu aptecznego może nastąpić w później.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także