29.04.2019/17:27

X5 Retail Group zagłębia się w e-commerce

Rosyjski gigant rynku detalicznego uruchomił platformę dedykowana e-sklepom. Towar zamówiony przez internet można odebrać w punkcie odbioru w sieci X5. Dziennie serwis może nadawac do 1 mln paczek.

Nowe narzędzie cyfrowe jest zintegrowane z systemami informatycznymi obsługującymi pocztomaty zlokalizowane w sklepach Piatioroczka oraz systemami centrów dystrybucyjnych i magazynów rosyjskiej grupy. Na razie platforma działa w reżymie testowym – zamówienia są dostarczane do klientów w województwie moskiewskim, kałuskim i smoleńskim do pocztomatów CTB (należących do spółki Sovkombanku i X5). Do projektu ma wejść jeszcze czterech nowych partnerów rosyjskiego detalisty, w tym jeden z Chin.

Przeczytaj także: X5 wstawi do sklepów 1,5 tys. automatów pocztowych

Jak informuje X5 Retail Group, do platformy może dołączyć każdy e-sklep zarówno z Rosji, jak i z zagranicy, który zajmuje się sprzedażą głównie artykułów przemysłowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.