26.01.2017/06:29

X5 Retail Group zanotowała rekordowy wzrost sprzedaży w 2016 r.

Sprzedaż rosyjskiego giganta handlowego X5 Retail Group wzrosła w 2016 r. o rekordowe 27,5 proc. do 14,2 mld USD. To najszybsze tempo wzrostu jakie uzyskała spółka od 2011 r. O 7,7 proc. wzrosła sprzedaż Like-for-Like należących do grupy sieci handlowych.

Jak podkreślają analitycy Planet Retail rosyjskiej grupie opłaciło się skoncentrowanie na rozwoju i inwestycjach w sieć Pyaterochka. Rosyjscy klienci z klasy średniej wyraźnie upodobali sobie ofertę sklepów tej sieci podoba ofertę, co przełożyło się na wyniki sieci.

Grupa X5 Retail chce w najbliższych latach skoncentrować się na wydajności i dostosowywaniu oferty cenowej do potrzeb konsumentów. Firma planuje nadal realizować swoje strategiczne cele rentownego, zrównoważonego rozwoju i dążenie do zdobycia 15-proc. udziału w rynku pod koniec 2020 roku. Dzięki temu operator chce potwierdzić status wiodącego gracza handlowego na rynku rosyjskim.

Na koniec grudnia 2016 r. Grupa X5 Retail zarządzała siecią niemal 9,2 tys. sklepów w kilku formatach handlowych, od hiper- i supermarketów, przez sklepy osiedlowe po placówki typu convenience..

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.