02.11.2016/09:59

X5 Retail rozpocznie sprzedaż żywności przez internet

Rosyjska Grupa X5 Retail wkrótce zacznie sprzedawać żywność przez internet. Jak donosi "Planet Retail" powołując się na rosyjskie media, firma uruchomi wersję online swojego supermarketu Pieriekrestok.

- Jesteśmy zdeterminowani do wejścia w kanał online. W tej chwili opracowujemy internetową wersję naszego supermarketu, którą planujemy uruchomić w przyszłym roku - informuje jeden z przedstawicieli sieci.

Z informacji rosyjskich mediów wynika, że pierwszym obiektem przystosowanym do obsługi klientów online będzie sklep Pieriekrestok w Moskwie. W fazie pilotażowej projektu służyć on będzie jako punkt odbioru zakupów dokonanych przez klientów przez internet.

Sprzedaż żywności przez internet oferują już w Rosji m.in. takie firmy/sieci, jak Grupa Okey, Metro Cash&Carry, czy Utknos (brak stacjonarnych sklepów, odpowiednik polskiego Frisco.pl). Produkty przez internet sprzedaje także Grupa Auchan, jednak w internetowym sklepie francuskiego detalisty nie są jeszcze dostępne artykuły żywnościowe.

Czytaj więcej na "Planet Retail".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.