30.08.2020/18:30

Z dachu do stołu. W Kanadzie wybudowano największą na świecie szklarnię na dachu

Potężny obiekt powstał na dachu jednego z budynków w Montrealu, aby sprostać rosnącemu popytowi na produkty pochodzenia lokalnego. Powierzchnia szklarni odpowiada wielkości trzech boisk piłkarskich. 

Największą na świecie szklarnię na dachu w centrum drugiego co do wielkości miasta Kanady otworzyło przedsiębiorstwo Lufa Farms.  

Całkowita powierzchnia obiektu to około 15 tys. mkw., co odpowiada wielkości trzech boisk piłkarskich. To już czwarta szklarnia na dachu w tym mieście, którą zbudowała firma Lufa Farms. 

Pierwszy obiekt został oddany do użytku w 2011 roku. Od tego czasu konkurenci podchwycili i wdrożyli nowy pomysł.

Na przykład American Gotham Greens zbudowała osiem szklarni na dachach w Nowym Jorku, Chicago i Denver, a francuski Urban Nature planuje jedną w Paryżu w 2022 roku. 

Od 2017 roku lokalny supermarket w Montrealu oferuje również asortyment warzyw uprawianych na własnym dachu.

Lufa Farms działa m.in. na rynku sprzedaży detalicznej. Jak czytamy na stronie internetowej firmy, spółka każdego dnia dostarcza bezpośrednio do klientów tysiące koszy z żywnością wypełnionych warzywami uprawianych na dachach. 

„Wychodzimy naprzeciw temu codziennemu wyzwaniu z wizją: stworzyć lepszy system żywnościowy, obejmujący nasze gospodarstwa na dachach i lokalne rolnictwo we wszystkich kształtach i rozmiarach” – podaje firma.

Oznacza to uprawę roli na dachach w miastach, współpracę z lokalnymi rolnikami i producentami żywności oraz tworzenie społeczności punktów odbioru, aby dostarczać tę żywność bezpośrednio do konsumentów. Parafrazując można to ująć jako „z dachu do stołu”.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także