01.02.2019/09:33

Z Polski nic nie wyszło. Mere poszuka okazji w Niemczech

W Lipsku wystartował nowy sklep sieci Mere należący do rosyjskiej firmy handlowej Torgservis - donoszą lokalne media. W ubiegłym roku firma planowała wejście do Polski.

Przypomnijmy, w lipcu pojawiła się wiadomość, że rosyjski dyskonter planuje wejść na kilka rynków europejskich, w tym do Rumunii, Polski i do Niemiec. Na rynku rumuńskim Rosjanie chcieli otworzyć 16 sklepów do końca 2018 r., a pierwsze dwie placówki miały ruszyć we wrześniu w miastach Snagov i Brasov. W ciągu najbliższych dwóch lat operator planował tam otwarcie - według rożnych źródeł - od 100 do nawet 200-250 sklepów pod szyldem Mere.

W przypadku Polski do końca roku miało ruszyć osiem sklepów Mere, a docelowo miało ich być 105. Operator zapowiadał ekspansję na południowe regiony naszego kraju. Do otwarć jednak nie doszło.

Przeczytaj więcej na temat sieci Mere

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.