29.05.2017/19:12

Z Tesco Polska na szefa sieci sklepów dyskontowych. Tomasz Waluś prezesem TXM

Rada nadzorcza TXM podjęła decyzję o odwołaniu dotychczasowego i powołaniu nowego zarządu. Funkcję prezesa powierzono Tomaszowi Walusiowi. Do składu zarządu powołani zostali także Marcin Łużniak oraz Krzysztof Tomczyk.

Rada nadzorcza TXM w dniu 29 maja br. podjęła decyzję o odwołaniu dotychczasowego zarządu TXM w składzie Lech Przemieniecki (prezes), Robert Kwiecień (wiceprezes) oraz Krzysztof Tomczyk (wiceprezes). Rada nadzorcza na okres pięcioletniej kadencji powołała jedocześnie nowy zarząd.

Funkcję prezesa powierzono Tomaszowi Walusiowi. Tomasz Waluś ma 18-letnią praktykę w sektorze detalicznym. Posiada doskonałe przygotowanie z zakresu zarządzania sprzedażą i dużymi zespołami w organizacji. Swoją karierę zawodową zaczynał w PKN Orlen, a od 2001 roku związany był z Tesco Polska.

Jako członek międzynarodowej Grupy Liderów Tesco realizował strategiczne projekty firmy m.in.: projekty inwestycyjne, optymalizujące wykorzystanie powierzchni handlowych, wdrażania marek własnych, restrukturyzacyjne, rozwoju kompetencji pracowników. W TXM odpowiadać będzie za koordynację prac zarządu i projektów strategicznych, sprzedaż w sklepach, rozwój sieci sklepów oraz HR. Tomasz Waluś funkcję prezesa obejmie od 1 października br. Do tego czasu obowiązki prezesa będzie pełnił Bogusz Kruszyński, przewodniczący RN TXM, czasowo oddelegowany do wykonywania tych czynności.

W skład zarządu na stanowisko wiceprezesa powołany został także Marcin Łużniak. Z grupą Redan związany jest od 2010 r. Początkowo pełnił funkcję kierownika zespołu finansowego, aby od 2011 r. objąć stanowisko dyrektora finansowego Redan SA. W ramach Grupy Redan w latach 2011 – 2015 pełnił funkcję dyrektora finansowego w TXM SA. W tym czasie zrealizował szereg projektów związanych z pozyskiwaniem finansowania jak i optymalizujących pracę działu finansowego. Nadzorował także działalność spółek zagranicznych. W TXM odpowiadać będzie za finanse, w tym kadry i płace, logistykę, IT oraz dział prawny.

Do zarządu na stanowisko wiceprezesa ponownie powołany został także Krzysztof Tomczyk, który funkcję wiceprezesa zarządu i dyrektora handlowego w TXM SA pełni od 2012 r. Obecnie odpowiadać będzie za zarządzanie ofertą, marketing i e-commerce.

TXM S.A. jest właścicielem ponad 400 sklepów dyskontowych TXM zlokalizowanych na terenie całego kraju oraz za granicą, w tym w Rumunii, Czachach i na Słowacji. Prowadzi także sprzedaż internetową przez e-sklep txm.pl. Sklepy TXM oferują swoim klientom szeroką gamę odzieży oraz innych artykułów tekstylnych i gospodarstwa domowego w dobrej jakości i w konkurencyjnych cenach.. TXM S.A. od grudnia 2016 r. jest spółką publiczną, której akcje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Kollegen 12.03.2018

    Tomek jak byl kierownikiem hipermarketu w Bielsku swietnie dawal sobie rade . Dareczek i Mareczek zawsze byli zadowoleni , sklep nie mial obrotow , wynikow P&L ale zawsze byli nakarmieni i doladowanie super pomyslami z ktorych nic nie wynikalo .

  • věřitel 12.07.2017

    Doufáme, že nová správní rady společnosti TXM vyřeší problématiku se zaměstnanci ozavřených obchodů v České repulice a vyplatí zadržované výplaty.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.