09.09.2020/16:55

Za 2 lata PKN Orlen chce mieć w Polsce ponad 2000 stacji paliw

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen zapowiedział, że w ciągu dwóch lat sieć stacji Orlen na polskim rynku przekroczy liczbę 2000 punktów. Obecnie operator ma ich ponad 1800.

Kilka tygodni temu szef PKN Orlen mówił, że prowadzona przez niego firma planuje budowę kolejnych 150 stacji, pod które są już przygotowane lokalizacje, a rocznie firma buduje około 50 takich obiektów.

Jednocześnie sieć Orlenu zasili 116 stacji bnależących obecnie do Lotosu. Pozostałe 389 stacji Lotosu zostanie zamienione – w ramach wymiany z innymi operatorami - na tego samego typu placówki w innych krajach.

Przypomnijmy, że Komisja Europejska zadecydowała, że PKN Orlen w ramach fuzji z Lotosem, będzie zmuszony oddać 80 proc. stacji paliw Lotosu konkurencji.

W Polsce działa obecnie, według danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego, prawie 7,7 tys. stacji paliw, z czego 1,8 tys. należy do Orlenu.

Źródło: Parkiet/Rzeczpospolita

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także