16.10.2016/22:06

Za e-zakupy będzie można zapłacić skinieniem głowy

Chiński koncern Alibaba Group Holdings - specjalizujący się w sprzedaży internetowej - zaprezentował nową usługę płatniczą o nazwie VR Pay, która w przyszłości pozwoli kupującym w wirtualnej rzeczywistości zapłacić za zakupy skinieniem głowy.

Usługa VR Pay pokazuje w jaki sposób Alibaba chce wykorzystać najnowsze technologie w zakupach online. W 2015 roku, firma wprowadziła na rynek technologię rozpoznawania twarzy, która została wykorzystana w przypadku płatności mobilnych Alipay. Usługa była reklamowana jako „płać (za pomocą) selfie”.

Technologię VR Pay będą mogły wykorzystać osoby, które przy pomocy wirtualnych okularów będą odwiedzać wirtualne centra handlowe. Będą one mogły zrobić tam zakupy i zapłacić za nie bez zdejmowania okularów. Zamiast wykonywać dodatkowe czynności (np. wyjmować telefon) wystarczy, że po prostu skiną głową żeby potwierdzić transakcję.

Oczekuje się, że usługa VR Pay ma być gotowa do wprowadzenia na rynek pod koniec tego roku.

Źródło: Planetretail za Reuters

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.