27.01.2021/12:13

Za rok wszystkie umowy zlecenia będą ozusowane

Według zapowiedzi Stanisława Szweda, sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS), od 1 stycznia 2022 r. wszystkie umowy zlecenia mają zostać oskładkowane – podaje Dziennik Gazeta Prawna.

Jak dowiadujemy się z wywiadu dla Dziennika Gazety Prawnej, resort niedługo przedstawi projekt ustawy regulujący kwestię oskładkowania wszystkich umów zleceń. 

Stanisław Szwed zaznaczył m.in., że będzie to ważnym elementem działań związanych z uniemożliwieniem nadużywania innych niż umowa o pracę form zatrudnienia. 

W jego ocenie wyrównałoby to też warunki konkurencyjne na rynku. Istotne jest też to, że  - jak zapewnił przedstawiciel resortu – na razie nie dotyczy to umów o dzieło. 

Z kolei serwis prawo.pl podaje, że za pełnym ozusowaniem umów zlecenia opowiada się Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych - to stanowisko przekazane zostało Zespołowi ds. ubezpieczeń społecznych Rady Dialogu Społecznego i trafiło do ministerstwa.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także