05.06.2018/08:04

Żabka dba o żywność i środowisko naturalne

Żabka Polska po raz kolejny uzyskała certyfikat ISO 22 000:2005, potwierdzający zapewnienie bezpieczeństwa żywności oraz ISO 14 001:2015 będący gwarancją troski o środowisko naturalne. Certyfikacja przeprowadzona została przez firmę TUV NORD.

- Wdrożenie systemów potwierdza, że certyfikowana firma spełnia najwyższe, międzynarodowe standardy w dziedzinie zarządzania bezpieczeństwem i higieną żywności oraz troski o środowisko. Wejście na drogę certyfikacji oznacza konieczność ciągłego doskonalenia, w celu spełniania oczekiwań klienta. Dla konsumenta jest to wyraźny sygnał, że sieci Żabka i Freshmarket każdego dnia dokładają wszelkich starań, by monitorować i udoskonalać wszystkie procesy dotyczące magazynowania i dystrybucji żywności – mówi Monika Wiśniewska-Stefaniuk, product manager ds. branży spożywczej TUV Nord Polska.

Żabka Polska posiada Certyfikat ISO 22 000 od 2015 roku. Audyty przeprowadzone na początku 2018 roku potwierdziły standardy w zakresie dbałości o jakość produktów dostarczanych do sklepów. Natomiast uzyskanie certyfikatu ISO14001 potwierdziło działanie wdrożonego systemu zarządzania środowiskiem.

- Jesteśmy świadomi, jak istotne w naszym funkcjonowaniu jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa produktów spożywczych, oferowanych w naszych sieciach. Certyfikaty to wynik konsekwentnych działań naszej firmy mających na celu udoskonalenie wszystkich procesów, które składają się na zakup, magazynowanie i dystrybucję produktów najwyższej jakości do sklepów. Gwarancja jakości asortymentu przekłada się bowiem na lojalność i zaufanie naszych Klientów – mówi Joanna Kasowska, kierownik Działu Jakości Żabka Polska. - Dodatkowo uzyskana przez naszą firmę certyfikacja systemu ISO 14001:2015 potwierdza wypełnianie międzynarodowych standardów w zakresie ochrony środowiska, które obejmują także szkolenia i zwiększanie świadomości ekologicznej wśród pracowników, dzięki czemu jako organizacja jesteśmy jeszcze bardziej odpowiedzialni za otoczenie, w którym funkcjonujemy – dodaje.

Żabka regularnie podejmuje działania mające na celu ochronę środowiska. To m.in promocja segregacji odpadów, zmniejszenia zawartości oleju palmowego w portfolio produktów marki własnej, wdrożenie automatycznego systemu zarządzania zasilaniem baterii trakcyjnych wózków widłowych, stosowanie oświetlenia LED.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.