25.02.2019/10:03

Żabka, Dino i Biedronka w Top 10 najszybciej rosnących sieci w Europie Środkowo-Wschodniej

Rozwój sieci detalicznej w Europie Środkowo-Wschodniej jest napędzany głównie przez krajowe sieci małych dyskontów i formatów proximity. Tak jak rok wcześniej, w 2018 r. najszybciej rosły wiodące sieci w Rosji, X5 i Magnit, korzystające ze znacznego rozdrobnienia tamtejszego rynku. Lidl, ze swoim konceptem większych dyskontów z lepszą jakościowo ofertą jest jedyną siecią, która rosła we wszystkich dziewięciu krajach regionu, najszybciej w Polsce i Rumunii. Działające w Polsce sieci Żabka, Dino i Biedronka znalazły się w czołówce zestawienia, które zamyka rumuńska sieć Profi.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Lalka 26.02.2019

    Szkoda ze w Dino caly czas oszczedza sie na pracownikach 3 osoby na zmianie na ich zdrowiu kasa tuz przy drzwiach zimno bardzo i na wyplatach wstyd ale firma preznie sie rozwija kosztem pracownikow wstyd że to polska firma

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.